KeződoldalÉrdekességek10 ruhadarab, amit tilos viselni a világ különböző országaiban

10 ruhadarab, amit tilos viselni a világ különböző országaiban

-

Ma már egyre több ember akar egzotikus országban nyaralni, és ezért képesek hosszú hónapokon és éveken át kuporgatni. Sokan a tengerparttal rendelkező országokat nézik ki, hiszen ki ne akarná egy hófehér homokos tengerparton süttetni a testét. Viszont, fontos, hogy mindenki tisztában legyen az adott ország szabályaival és hagyományaival, nehogy a végén olyan helyzetbe kerüljön, amiért nagy árat kell fizetni. Mai cikkünkben 10 országot hoztunk el, ahol bizonyos ruhadarabokat jó messziről el kell kerülni, ha nem akarod összeakasztani a bajszod a helybéliekkel vagy a rend éber őreivel.

1, Németországban tilos eltakarni az arcot.

Németországban törvény tiltja a járművezetőknek, hogy elfedjék, eltakarják az arcukat vezetés közben. Erre nagyon egyszerű a magyarázat. Ha valaki bűncselekményt követ el, így egyszerűbb beazonosítani a kamerák alapján. Van egy lista, ami meghatározza, hogy mit nem szabad viselnie ilyenkor a sofőröknek, ebbe bele tartozik például a széles karimájú kalap és csuklya is. Ha valaki megsérti a törvényt, azt pénzbírsággal büntetik, melynek összege kb. 20.000 forint.

2, Afrikában tilos fekete és kék színű ruhát viselni.

Azok, akik tervezik, hogy elmennek Afrikába nyaralni, jobb, ha tisztában vannak vele, hogy nem célszerű fekete vagy kék ruhába megjelenni, mert komoly következményei lehetnek. Itt nem csak arról van szó, hogy eltérő vagy feltűnő színű ruhában jobban bírják a turisták a klímát, hanem megvédik saját magukat a fertőző betegségeket terjesztő rovarokkal szemben is. A rovarok azon emberek ruhájára fog leszállni/rámászni, mely fekete vagy kék színű.

3, Az Egyesült Arab Emírségekben tilos a túl nyitott ruha viselése.

Az Egyesült Arab Emírségek a sztereotípiákkal ellentétben nagyon konzervatív ország. Az üdülőhelyeken megengedett a nyugatias stílus, ami a ruházkodást illeti, viszont a nagy bevásárlóközpontokban, nem megengedett a nyitott ruhákban való közlekedés. Jobb ha a nők eltakarják a térdeiket és a vállaikat.

4, Japánban nem illik mély dekoltázsú ruhában közlekedni.

Bizony Japánnak is megvannak a maga hagyományai és szokásai. Tokió utcáin nem egy olyan lánnyal lehet találkozni, akik épphogy valamit takaró kis szoknyácskákba járnak iskolába és ez teljesen rendjén van. Viszont azzal már nem értenek egyet ha túl mély a felsőjük dekoltázsa. Az Európából és Amerikából érkező turisták hatására a japán nők mélyebb kivágású blúzokat kezdtek hordani, ám az idősebb generáció ezzel nem ért egyet.

5, Iránban nem szívlelik a farmereket.

Nem igazán örülnek Iránban, ha farmerban közlekedő embereket látnak. A helyi lakosoknak megtiltották, hogy ilyen anyagból készült nadrágokat viseljenek. A hatóságok ezt a hagyományok tiszteletben tartásának vágyával magyarázzák. Ezen kívül a „jean” hasonlít a dzsin szóra, mely számukra ez gonosz szellemeket jelent.

6, Hollandiában nem szívlelik a szőrméket.

Igaz nem tiltja törvény a szőrméből készült kabátok viselését, viszont a helyi lakosokat nagyon felzaklatja, ha ilyen öltözetben látják meg a turistákat. Volt olyan eset, mikor a lakosok tojással és paradicsommal dobálták meg azt a nőt, aki ilyesmit viselt az utcán.

7, Grenadaban és Velencében tilos fürdőruhában járni az utcán.

A fürdőruha viselés csak és kizárólag a tengerparton megengedett. Azon személyek, akik a város utcáin is strandruhában jelennek meg, súlyos büntetéssel sújtják. Két büntetés közül választhatnak az emberek, vagy kifizetnek 90 ezer forintos pénzbírságot, vagy hat hónapot töltenek a rácsok mögött. Velence hatósága is egyetért ezzel a törvénnyel, így akit ilyen ruhában kapnak el 85 ezres bírságra számíthatnak.

8, Dél-Koreában tilos a miniszoknya viselés.

Dél-Korea nagyon elfogult az öltözködést illetően, ezért nem lehet látni olyan lányokat, akik miniszoknyában közlekednek. Sértőnek tartják, ha valaki mégis így jelenik meg a nyilvánosság előtt.

9, A Bahamákon tilos terepmintás ruhát viselni.

Számos országban tilos terepmintás ruhát viselni, ugyanis ez csak a katonaság számára megengedett. A Bahamák pont egy olyan hely, ahol ezt a megmozdulást agresszívnak tekintik. Ha tervezed, hogy ide mész nyaralni, akkor mindenképp hagyd otthon ezeket a ruhadarabjaidat.

10, Az Egyesült Királyságban tilos az állatmintás ruha viselése.

Még abban a esetben sem szabad leopárd agy bármilyen állatmintás ruhát viselned, ha amúgy odáig vagy érte. Főleg az állatkertben a zebrák közelében ne vegyél fel ilyen színű ruhát, mert megzavarhatod az állatok nyugalmát. Még egy listát is kiadtak azokról a mintákról, amiket nem célszerű felenni, ilyen a zsiráf, a tigris csíkos és hiéna foltos

Tudtál ezekről?

Ezt is olvasd el