A fogkefék rengeteg olyan mikrobát, baktériumot tartalmaznak, melyek nem a szájból kerültek rá, hanem a levegőből. Viszont nemcsak a fogkeféken található sok-sok bacilus, hanem a ház bármely pontján, még ott is ahol a legkevésbé számítasz rá. Viszont az egyik legnagyobb probléma, hogy sokan nem tudják, hogyan, milyen módon szabaduljanak meg tőlük. Annak érdekében, hogy megfelelően el lehessen pusztítani az ilyen káros anyagokat, tudni kell milyen fertőtlenítőt alkalmazz. Nyilán a fogkefét nem teheted bele domesztoszba, ezért valami olyan alternatív megoldás kell, ami nincs veszéllyel az egészségre. Mostani posztunkban 10 trükköt hoztunk el, amik sokat segíthetnek takarításkor.
1, Fogkefe fertőtlenítés szájvízzel
Sokan nem tudják, de ha a fogkefe nagyon közel van a WC-hez, akkor rengeteg baktérium tud rákerülni a sörtékre. Már egyetlen öblítés is elegendő ahhoz, hogy a bacilusok megtelepedjenek rajta. Ennek az az oka, hogy a lehúzott WC-ből nagyon könnyen kiszállnak a baktériumok és mindenre rátapadnak. Annak érdekében, hogy ne szálljanak rá a dolgaidra, csukott ülőkével húzd le a WC-t, illetve áztasd szájvízbe a fogkefédet.
2, Tisztítsd meg a sütőt 1/2 csésze ammóniával
Először is melegítsd elő a sütőt kb. 60-70 fokra, majd önts egy tálba 1/2 csésze ammóniát és tedd a sütő felső rácsára. Az alsóra egy tál forrásban lévő vizet tegyél és csukd be az ajtót. Hagyd hatni az anyagokat jó pár órán át, majd töröld át a leolvadt, megolvadt anyagokat.
3, Szivacs fertőtlenítése mikrohullámú sütőben
A mosogatószivacsok rengeteg baktériumot és kórokozót tartalmaznak, amit nagyon könnyű rávinni az edényekre. A szivacs sterilizálásához nem kell mást tenni, mint megnedvesíteni és egy percre a mikróba tenni. A magas hőmérséklet meg fogja akadályozni, hogy a szivacsokban lévő baktérium tovább szaporodjon. A folyamatot pár naponta el kell végezni, illetve akkor mikor már kellemetlen szaga van a szivacsnak.
4, Tisztítsd meg a fából készült konyhai eszközeidet
A fából készült fakanál sem a legjobb választás, mivel nagyon sok baktérium meg tud rajta telepedni. Az egészség megőrzése szempontjából fontos ennek fertőtlenítése is. Érdemes felületét citrommal bekenni, mivel az megakadályozza a nem kívánt szagok terjedését. Be lehet őket vonni növényi olajjal, vagy kókuszolajjal is, amik ápolják az anyagot és megvédik a nedvességtől.
5, Rendszeresen töröld le az ablakpárkányokat
Az ablakok, ablakpárkányok hajlamosak összegyűjteni a páralecsapódást, melyek tökéletes helyet és közeget biztosítanak a gombák és különböző mikrobák elszaporodásának. Ennek elkerülése érdekében kell őket rendszeresen takarítani, törölgetni. Érdemes fertőtlenítő ruhával áttörölni, ami pusztítja a vírusokat, baktériumokat, gombákat.
6, Hajkefe tisztítása samponnal
A legtöbb ember bizony elhanyagolja a hajkeféit, ami nem jó ötlet, mert bizony abban is meg tudnak telepedni a kórokozók, baktériumok. A haj az egyik olyan része az emberi testnek, ami a legszennyezettebbnek számít. Mivel a hajkefét napi szinten használjuk, ezért érdemes őket is rendszeresen tisztítani. Havonta legalább egyszer szedd ki a hajszálakat a keféből és egy éjszakára áztasd be samponba. Utána zuhanyoztasd le és várd meg míg megszárad.
7, Jógaszőnyeg fertőtlenítése almaecettel
A jógaszőnyegek rengeteg baktériumot képesek felhalmozni, ami nemcsak a verejtékből, hanem a padlón lévő koszból is áll. Pontosan ebből kifolyólag kell minden használat után megtisztítani. Nem kell mást tenni mint először egy száraz ruhával letörölni utána pedig almaecetes vízzel újra áttörölni. Az ecet nagyon jó fertőtlenítőként működik, és friss illatot kölcsönöz a matracnak.
8, Tisztítsd meg az ezüst ékszereidet sóval és szódával
Ahhoz, hogy visszaadd ékszereidnek a csillogásukat, egy alufóliával bélelt tálba 2 evőkanál szódát és 1 evőkanál sót kell tenned, amire rá kell helyezned az ékszert, majd forrásban lévő vízzel kell leöntened. Hagyd őket egy éjen át ázni, utána folyóvíz alatt öblítsd le és töröld szárazra egy papírtörlővel, pamutkendővel.
9, Tisztítsd meg a billentyűzetet zselével
A zselé, ragacsos gyurma nagyon jó a klaviatúrában megült por, morzsa és egyéb szennyeződés ellen. A tapadós, ragacsos anyagba könnyedén bele tud ragadni a piszok, így nem kell porszívóval szenvedni, mire kiimádod a szennyeződést. Egy ilyen anyagot nagyon egyszerű elkészíteni, amihez nem kell más, mint 1 csésze meleg vizet és bóraxot, 1/2 csésze meleg meleg vízzel és ragasztóval vegyíteni. Addig kell a két anyagot keverni, míg szilárd halmazállapot nem lesz. Ezután gyúrd össze és lapítsd ki, majd nyomkodd a billentyűzetbe.
10, Használj mosóhálót a mosogatógépben
Annak érdekében, hogy a mosogatógép megfelelően elmossa az evőeszközöket, tányérokat …stb. fontos, hogy mosóhálóba tedd a kisebb tárgyakat. A háló megakadályozza a kisebb tárgyaknak, hogy a gépben lévő víznyomás lelökje őket és olyan olyan helyre kerüljenek, ahol nem tisztulnak meg.
Hasznosnak tartottad a cikket?