A férfiak tisztelete Kínában.
Ez a helyzet területtől függően változhat. Tény, hogy egy kisebb faluban nagyobb a boldogság, ha fiú születik a házhoz. Ezeken a területeken a nő szerepe elsősorban az otthon gondozása és a gyermekek nevelése.
Mindent a kommunista párt irányít.
Ez is egy mítosz. Igen, az országot irányító párt ellenőrzi az összes termelést és az állami bankokat. De, ahogy azt sokan tudják a kommunizmusban semmi sincs ingyen: sem az oktatás, sem az egészségügyi szolgáltatások, ahogy a közszolgáltatások sem. Kína egy más történet, ott nincsenek efféle dolgok.
A népesség teljesen fanatikus a munkával kapcsolatban.
A kínaiak is ugyanúgy szeretnek pihenni és semmit tenni, mint más nemzetiségbeli társaik. A jó munkateljesítmény könnyen magyarázható az országban elért magas versennyel, aminek köszönhetően sokan el tudnak helyezkedni. De, ha lehetőségük adódik rá, akkor pihennek.
Nem kreatívak csak tudják, hogyan kell másolni.
Ez nagy tévedés, ugyanis ebben az országban vannak olyan emberek, akik korszakalkotó dolgokat találnak fel, olyan, ami eddig nem létezett. Kínában találták fel például a villát, gőzhajót, névjegykártyát, az éttermi menüket és a toalettpapírt is. Ami pedig a modern technológiát illeti, a kínai számítógépek talán a leggyorsabbak a világon.
Mindent megtesznek a feng shui tiszteletben tartásáért.
Az igazság az, hogy Kínában nincs feng shui. Nincs olyen „tanítás” ami megmondaná, hogy lakásunkban mit, hogyan kell elrendezni. A kínaiak egész kicsi koruktól fogva tudják, hogyan kell egy házat otthonossá varázsolni. Mely talizmánok vonzzák a szerencsét és űzik el a gonoszt.
Az orvoslás egyedülálló.
Biztosan sokan hallottatok már a kínai akupunktúrás kezelés gyógyító hatásairól. Nos ez is egy mítosz, mert itt is nehéz jó orvost találni, aki tényleg érti a dolgát. Ez a „nagy kínai orvoslás” csak egy marketingfogás, ami globális méretűre nőtte ki magát.