KeződoldalÉrdekességek8 bebizonyított tény a világunkról, amit kevesen ismernek.

8 bebizonyított tény a világunkról, amit kevesen ismernek.

-

Az emberek tudása napról napra változik, mert bolygónk is egyre több és több titokba avatja be a tudósokat. Régebben mindenki úgy tudta, hogy csupán csak 4 óceán van a földön, ma már mindenki tisztában van vele, hogy 5 van. A mindennapi rohanás következtében már nincs energiája az embereknek a világ fejlődésére időt és figyelmet fordítani, de azért vagyunk mi, hogy segítsünk újabbnál-újabb információkhoz juttatni titeket. A tudósok és kutatók nagyon érdekes felfedezésekre bukkantak, melyeket hatalmas lelkesedéssel osztottak meg a világgal. Gondoltad volna, hogy a kaméleon nem az álcázás miatt változtatja meg a színét, hanem a hangulata miatt, vagy, hogy a spártaiak nem is dobtak le a mélybe újszülött csecsemőket?! Ha nem, akkor ez az olvasmány bizonyára felkelti az érdeklődésed.

A spártaiak nem dobtak le gyermekeket a szikláról

A történelem könyvek azt írták, hogy a spártaiak a gyenge és csúnya babákat ledobták a mélybe. Ám nem is olyan régen, a régészek megcáfolták ezt a mítoszt. Megvizsgálták azt a helyet, ahova állítólag ledobták az újszülötteket, ám csak 18 és 35 év közötti felnőttek maradványait találták, akik vélhetően bűnözők és foglyok voltak.

A kutyák nem a nyelvükön keresztül izzadnak

Amikor meleg van a kutyák gyakran lógatják a nyelvüket, amiből az emberek azt hitték, hogy így izzadnak. Az ebek valójában a tappancsukon keresztül verejtékeznek, ám a kilógó nyelvük hozzájárul ahhoz, hogy lehűljenek.

Nem a Mount Everest a legmagasabb hegy

Sokan hiszik azt, hogy az Everest a világ legmagasabb hegye, ám ez nem teljesen igaz. A világ legmagasabb hegye valójában a Hawaiin található Mauna Kea nevű vulkán, mely 10 203 m magas, ha a tengerszint alatti részeket is beleszámoljuk. A tengerszint feletti magassága viszont csak 4205 méter.

Az antik szobrok nem fehérek

Miután Ulrika Koch-Brinkman és Vincenz Brinkman régészek festéknyomokat fedeztek fel az ókori istenek szobrainak egyes részeiben és úgy gondolták, hogy eredetileg színesek lehettek. A röntgensugárzás, az infravörös és az ultraibolya sugárzás segítségével a tudósok megerősítették ezt a hipotézist. Később pedig rekonstruálták a szobrok eredeti megjelenését.

A villám valószínűleg kétszer csapódik le egy helyen.

Sokan gondolják úgy, hogy a villám nem csap kétszer ugyanarra a helyre, ám két tudós, név szerint William Valin és Philip Cryder az Arizonai Egyetem Atmoszférikus Fizikai Intézetétől cáfolta ezt a mítoszt. 1997 nyarán Tucson városában zivatarokat okozó videofelvételeket tanulmányoztak és rájöttek, hogy 386 villámcsapásból több, mint 136 ugyanarra a helyre csapott be.

Nem Disney rajzolta meg Mickey egeret

A híres Mickey egeret, akit Walt Disney tett híressé valójában egy másik művész készítette, akit Ub Iwerksnek hívtak. Mickey elődje, Oswald, a szerencsés nyúl volt, aki nagyon hasonlított Mickey-re. Iwerks azonban egy ravasz szerződés miatt elvesztette a jogait a rajzolt karakterei fölött.

A kaméleon nem az álcázáshoz változtatja a színét

Hosszú ideig azt hitték, hogy a kaméleon álcázás céljából váltogatja a színét, de most a tudósok rájöttek, hogy az állat színe a hangulatától függ. Amikor egy kaméleon dühös, színe sötétebb árnyalatú lesz és, amikor nyugodt, valamint párt szeretne választani, akkor kivilágosodik.

A nyitott ablak nem lehet betegség kialakulásának okozója.

A nyitott ablak soha nem lesz a betegség kialakulásának fő okozója. De miért gondolják sokan, hogy emiatt alakulhat ki megbetegedés? Tény, hogy a hipotermia miatt csökken az immunitás, ami érrendszeri görcsökhöz vezethet, ám ez még önmagában nem elég ahhoz, hogy a betegség kialakuljon. Valamilyen kórokozónak kell lennie ahhoz a levegőben (leggyakrabban vírus, ritkábban baktérium), hogy megbetegedés alakuljon ki és a kórokozók nagy örömmel szaporodnak például a nem szellőztetett területeken.

Tudtál ezekről a tényekről?

Ezt is olvasd el