5.A fokhagymanyomó
Kevesen tudják, hogy a legelterjedtebb, régi alumínium daraboknak miért is volt a végén egy kis pöcök, ami egy szélesebb lyukba csúszott bele.
A tervezők ugyanis multifunkciós eszköznek tervezték ezt a hétköznapi tárgyat, meggymagozóként is lehet(ett) őket használni!
6.Bojt a sapkák tetején
A bojtos sapkákat a francia tengerészek ihlették. Az ő fejfedőiken voltak ugyanis először bojtok láthatóak, melyek nem bonyolultabb célt szolgáltak, mint a tengerészek kobakjának védelmét. A hajó alacsony mennyezetén elhelyezkedő csavarokat, belógó elemeket így előbb észlelték, a bojt tompította az ütést, vagy éppen jelezte, hogy vigyázni kell.
7.A hátizsákokra rávarrt rések, lyukak
A nyílásokon keresztül sikerült rögzíteni a hegymászóknak a karabínereket, köteleket, ezzel is védve felszerelésüket a mélybe zuhanástól. Ma már csak esztétikai szempontból varrják rá a legtöbb zsákra.
8.Él a nadrágokban
A klasszikus nadrág e tulajdonsága nem véletlenül alakult ki. A 19. században a ruházati gyárak egyre gyakrabban exportáltak. Annak érdekében, hogy az áruk kevesebb helyet foglaljanak, a szállítás előtt összepréselték azokat. Az összenyomás jeleitől nehéz volt megszabadulni, a nadrágokban keletkezett vonal szerű gyűrődéseket ezért inkább divattá avanzsálták és a mai napig is hódolat övezi az élére vasalt nadrágokat.