KeződoldalÉrdekességek9 furcsa dolog, ami csak egy nő testében történhet

9 furcsa dolog, ami csak egy nő testében történhet

-

Az ókori Görögországban a nőket teljesen máshogy kezelték, mert mind a testük, mind az erkölcsi kiválóságuk nagyban különbözött a férfiakétól. Az idő múlásával és a polgári jogok megváltozásával, már nem különböztek annyira a férfiaktól, legalábbis papíron. Mind a mai napig vannak olyan országok, ahol sajnálatos módon nem egyenlő félként kezelik a nőket. Viszont ennek ellenére, még mindig vannak olyan dolgok, amik csak a női testtel történnek meg. Mai cikkünkben be is mutatjuk, hogy miben különbözik a két nem egymástól.

Reggeli rosszullét a várandós kismamáknál.

A Colorado- i Egyetem tudósai szerint a reggeli rosszullétek teljesen normálisak, amit egy terhességi hormon idéz elő, ami a méhlepény tágulásnál kezd el termelődni, ez azért hatékony, mert védi a kismamát és védi a magzatot is. Ezen kívül azt is mondják, hogy a gyakran jelentkező reggeli rosszullét esetén sokkal kevesebb esély van a vetélésre.

A nők intelligensebbek.

Annak ellenére, hogy a férfiak agya nagyobb, a nők mégis 3%-kal jobb eredményeket érnek el egy intelligencia teszten.
Ennek oka a kisagy közti különbség, ugyanis az agy ezen része a nőknél 30%-kal nagyobb, mint a férfiaknál, sőt több ideget is tartalmaz

Az X kromoszóma felel az erős immunrendszerért.

A Belgiumban található Gent Egyetem tudósai elmondása alapján az X kromoszóma több mikro-RNS-t tartalmaz, ami a baba erősebb immunrendszeréért, illetve a rákos megbetegedések elkerüléséért felelős.

A nők könnyebben gyógyulnak fel a betegségből.

A McGill Egyetem Kutatási Központ egyik professzorasszonya, Maya Saleh kiderítette, hogy mivel a nők testében több ösztrogén nevű hormon van, ami a gyulladásos betegségek leküzdéséért felelős, sokkal könnyebben és gyorsabban gyógyulnak fel bizonyos betegségekből, mint a férfiak. Sőt ez a hormon felelős az öregedésért is, így nagyobb valószínűséggel élnek tovább, mint az erősebbik nem tagjai.

A premenstruációs szindróma (PMS) tünetei életkorral együtt járnak.

A nők először tizenévesen, majd 40 éves kor körül tapasztalják meg a premenstruációs szindróma tüneteit, ugyanis ezekben az időszakokban a legintenzívebb a hormonális változás. A PMS tünete lehet fejfájás, ízületi és izomfájdalom, valamint kisebb bőrelváltozások.

Nem minden embernél azonos az idomok mérete.

Nagyon kevés olyan nő él a világon, akinek ugyanakkora a jobb és a bal keble, ugyanis a legtöbb nőnek eltérő méretei vannak. Ez is a test egyik olyan része, ami nem szimmetrikus.

A női szervezet általános izgalmi és éberségi állapota ugyanolyan.

Egy MRI vizsgálat szerint, a női agy ugyanazon része aktiválódott, mikor arra gondoltak, hogy párjuk ébreszti fel őket reggel, illetve mikor kedvenc ételükre gondoltak.

A fogamzásgátlók csökkentik a vonzerőt.

Tudományosan alátámasztották, hogy a férfiak még akkor is egy termékeny nőt választanak maguknak, ha amúgy egyáltalán nem terveznek gyereket nemzeni. Viszont a fogamzásgátlók csökkentik a nők vonzerejét, mivel az férfi hormonokat is tartalmaz, ezáltal hátrányból indulnak a párkapcsolat kialakításában.

A nők testhőmérséklete kevesebb, mint a férfiaké.

A nők keze 2,7 fokkal hidegebb, mint a férfiaké. Ez azzal magyarázható, hogy a nők teste kisebb izomtömeggel rendelkezik, ami nem tudja olyan jól megfogni a testhőt, mint a férfiak izomtömege.

Nektek mi a véleményetek ezekről a tényekről?

Ezt is olvasd el