KeződoldalEgyéb9 női praktika, amiről minden nőnek tudnia kell

9 női praktika, amiről minden nőnek tudnia kell

-

Amióta világ a világ a nők és férfiak között mindig megy az ujjal mutogatás a másikra. Tény, hogy nemcsak külsőleg, de belsőleg is sokban különbözünk. A nők több dologra is oda tudnak koncentrálni, kreativitásuk pedig szinte határtalan. Ők azok a típusok, akiknek nincs egy darab gönce sem, folyton-folyvást vásárolják az újabbnál-újabb darabokat, de képesek egy farmert addig hordani, amíg az el nem kopik rajtuk. A leárazásról pedig jobb ha nem is beszélünk.  Szóval sokszor tényleg nem egyszerű ezt a gondolatmenetet megfejteni, férfiként pedig egyszerűbb inkább beülni egy kávézóba, ahol nyugodtan meg lehet várni az asszonyt az újonnan vett ruhákkal, amiket végül nem fog soha sem felvenni, vagy elviselni… vagy hogy gemkapcsokkal fogja össze a melltartóját, ami néha beleáll a hátába. Szinte biztos vagyok benne, hogy erre van egy megfelelő evolúciós magyarázat,de inkább most nézzük ezeket a képeket, amelyek azért valahol mosolyt is csalnak az arcunkra, de remek segítség is lehet.

1.

A sporttrikók alól kibuggyanó melltartópánt sok mindenkit zavar. A legegyszerűbb ezt egy gemkapoccsal összeúzni, így remekül elrejthető a ruhadarab alatt. Hátrány, ha rengeteget mozgunk, beleállhat a hátunkba, ami eléggé kellemetlen. Egyébként a legtöbb cég felismerve ezt a piaci rést, már gyárt kifejezetten erre a problémára eszközt. Eredetileg a gemkapocs amúgyis a textiliák összetartását szolgálta, de ma már inkább irodákban használjuk.

 

2.

Kicsit meghíztál a tavalyi nyár óta, de a farmerod nem igazán akarja felvenni az új alakod formáját? Semmi gond!Itt a megoldás! Minden háztartásban megtalálható a befőttes gumi. Rátekerjük a gombra,majd a lyukon átvezetve szintén megismételjük ezt a folyamatot! Ezt a sliccnél, a lecsúszó cipzárral is meg tudjuk csinálni,így elkerülhető lesz a cipzárcsere.

 

3.

Minden nő rémálma, hogy viselés közben kicsúszik a merevítő a fehérneműből. De erre is van már megoldás. A sebtapasz nemcsak a horzsolásoknál lehet kíváló segítség. Ragaszd az anyaghoz,  csúszkálni sem fog, és bökni sem. Így az élettartama is megnő, de ajánlott előbb-utóbb venni egyet.

4.

Ugye mennyi mindenre jó a gemkapocs?Ha épp nincs a közelben valaki, aki bekapcsolja, jól jöhet az effajta segítség. Kicsit szét kell hajlítani, az egyik végébe befűzzük a karkötő egyik végét, a másikkal pedig a csatos részét hozzárögzítjük. Ennyi az egész. Szingli csajoknak pedig erősen ajánlott ezt a technikát megtanulni.

 

5.

A szűk cipő problémájára rengeteg praktikával találkozhatunk. Van, aki arra esküszik, hogy vizes zoknival kell kitágítani, van, aki kicsit megkoppogatja a sarkát kalapáccsal,hogy ne törjön, de mi a következőt szoktuk ilyen esetben használni. Fontos megjegyezni, ha lehet ne vegyünk kisebb méretezésű cipőket, mert rendkívül sokat ártunk vele a talpunknak, és a tartásunknak is. Szóval, végy egy zacskót, ezt engedd fel félig vízzel, és helyezd a cipődbe. Ezután keress egy akkora fagyasztózsákot, amibe belefér a cipőd, és tedd be a fagasztóba addig, amíg meg nem fagy a víz. Ezután vedd ki, távolítsd el a vizes zacsót. Ugye, hogy most már jobb?

 

6.

Ez minden egyedülálló nő rémálma,főleg ha időre kell menni, és már 20 percre szenvedsz a cipzárral. Pont erre a problémára találták ki a következőt. Keress egy kellően megfelelő erősségű nyakláncot, amit ráerősítesz a cipzárra, és óvatosan próbáld meg felhúzni. Kényesebb ruháknál tényleg lassan húzd fel, nehogy becsípje a ruhát, vagy éppen a bőröd, mert az eléggé tud fájni.

 

7.

Általában a cégek egyféle testalkatra tervezik a ruhákat, ami nem mindenkinek lesz megfelelő. A dúsabb keblű hölgyek esetében ez jobban megfigyelhető, mivel ilyenkor a viselt ing pont ott nyílik szét, ahol nem kellene. Sokszor ilyenkor trikót vesznek az ing alá, de ez nyáron a hőségben nem éppen kivitelezhető…Szóval a legjobb ha egy anyagboltban keresünk egy kétoldalas szalagot, amit a gombokhoz rögzítünk. Ha nem vagyunk biztosak önmagunkban, forduljunk egy varrónőhöz.

8.

Ha egy ruhát többször viselünk és mosunk, akárhogy vigyázunk rá,elkezd bolyhosodni, ez persze anyagtól függ, mennyire hamar. Ilyen esetben kicsit felturbózhatjuk a ruhánkat, ha fogunk egy nem használt borotvát, és egy kis időt rászánva megborotváljuk a ruhát. Fontos ezt is lassan, nagy odafigyeléssel végezni,hisz a pengék eléggé élesek. Vigyázzunk kezünkre is, valamint ha még nem csináltunk ilyet, kérjük olyan segítségét, aki ezt viszonylag gyakra alkalmazza.

 

9.

Rengeteg reklám biztosít minket arról, hogy az általuk kínált deo nem hagy nyomot egy fekete ruhán. Többet is leteszteltünk, és sajnos nem igazán tudunk jót nyilatkozni, viszont erre is megtaláltuk a megoldást. Minden drogériában lehet kapni nedves törlőkendőt, amivel egyszerűen csak fogjuk, és megtöröljük a felsőt ott, ahol maszatos lett. Nyilván van az a helyzet, amikor már egyszerűbb kimosni, mint törölgetni.

 

Ezt is olvasd el