A mai világban a rohanó életmódnak köszönhetően nem fordítunk magunkra elegendő figyelmet. Pedig az első és legfontosabb az egészségünk, amiből csak egy van, szóval nagyon oda kellene rá figyelni. A hétköznapokban gyakran érezhetjük magunkat fáradtnak, ám ha ez huzamosabb ideig eltart, akkor nagy a valószínűsége, hogy magnéziumhiányban szenvedünk. Ez az anyag számos funkciót képes befolyásolni, így ha kevés van belőle, akkor nem tudja megfelelően végezni a dolgát.
Mai cikkünk azzal a céllal jött létre, hogy megtudd, nincs elegendő mennyiségű magnézium a testedben.
Édesség utáni vágy.
Ha sokszor megkívánod az édességet, az annak a jele, hogy bizonyos ásványi anyagok hiányoznak a szervezetedből, például a magnézium. Hölgyeknél ez gyakrabban fordul elő főleg aktív sportolás után vagy menstruációs ciklus alatt.
Mivel mind a két esetben elég nagy mennyiségű magnézium távozik a testedből logikus, hogy cukorért könyörög.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Görcsök és izomfájdalom
Ha gyakran tapasztalsz izomgörcsöket, az annak a jele, hogy hiányzik a magnézium a szervezetedből. Amennyiben meg akarsz szabadulni a görcsöktől, pótolni kell a magnéziumot, ám ezen kívül célszerű még D, E és B vitamint is bejuttatni a testedbe.
Ahhoz, hogy kiderítsd mely ásványokat és vitaminokat kell feltöltened, fordulj orvoshoz, aki vizsgálatból képes megmondani. Az izomgörcs gyors megszüntetése érdekében, körkörös mozdulattal masszírozd azt a testrészed, amiben a görcs van.
Álmatlanság
Sűrűn előforduló tényező, hogy a magnéziumhiányban szenvedő embereket álmatlanság gyötri. Mivel ez felel az ellazulásért és a nyugalomért, ezért ha kevés van a szervezetben az agy képtelen lesz a relaxációs funkcióját megfelelően ellátni.
Ha alvás közben azt tapasztalod, hogy hirtelen jött lábrángásod van, akkor az a nyugtalan láb szindróma tünete, ami szintén az alacsony magnéziumszintnek köszönhető.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Csontbetegségek
Abban az esetben, ha nincs elegendő mennyiségű kalcium a szervezetben az magnéziumhiányt idézhet elő, amitől nagyobb eséllyel alakul ki, csonttörés, ízületi törés és egyéb más probléma. Szóval, ha nem szeretnél így járni sürgősen pótolni kell mind a kalciumot, mind pedig a magnéziumot a szervezetedben.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Savas reflux
Sokan nem tudják, de ha alacsony a magnéziumszintünk, akkor kialakulhat gyomorégés és reflux. Utóbbinál a gyomorban található nedvek és az emésztetlen táplálék visszakerül a nyelőcsőbe, ami égő érzést eredményez.
Apátia (érdeklődés és törődés hiánya) és stressz
Feljebb már említettük, hogy a magnézium felel a relaxációért és az idegrendszer megfelelő működéséért, így ha kevés van a szervezetben, akkor az képtelen megbirkózni a felgyülemlett stresszel és feszültséggel. Ha nem teszünk valamit ellene, könnyen depresszióba eshetünk.
Székrekedés
A székrekedésnek több oka is van, például a stressz, de nem kizárt, hogy magnéziumhiányban szenvedsz. Mivel ez az anyag képes befolyásolni a bélműködést, így ha abból nincs elegendő mennyiség a testben, akkor a bélfunkciók sem látják el megfelelően a működésüket.
Fáradtság
Ha nincs megfelelő mennyiségű magnézium a szervezetünkben, akkor testünk képtelen elegendő energiaszinttel ellátni bennünket a mindennapok során. Ebben az esetben az emberek több tünetet is tapasztalhatnak, például: lustaság, fáradtság, kimerültség. Amennyiben ezeket tapasztalod, akkor itt az ideje feltölteni kicsit a magnéziumszintedet.
Súlyos fejfájás
Súlyos fejfájást idézhet elő, ha bizonyos anyagok nincsenek a szervezetedben. Meg lehet mondani a fájdalom forrása alapján, hogy mely vitaminok és ásványi anyagokat kell pótolnod (A, B, C vagy D), hogy csökkentsd a fájdalom kialakulásának gyakoriságát.
Amennyiben magnéziumhiányod van, lüktető fájdalmat érezhetsz a fejedben, ami nagyon kellemetlen tud lenni. Ha feltöltöd a készleteidet, akkor normalizálódnak a test funkciói és enyhül a fájdalom.
Mely ételekben van sok magnézium?
Az egészségtelen étkezés és a rossz szokások következtében nagyon könnyen alakul ki magnéziumhiány. Amennyiben megfelelő étrendet követsz, képes vagy napi szinten ellátni magad ezzel az ásványi anyaggal.
Összeszedtünk néhány élelmiszert, amik képesek megnövelni a szervezetedben lévő magnéziumszintet.
gabonafélék;
diófélék;
friss és szárított gyümölcsök;
zöldségek;
hal.
Amennyiben észrevetted, hogy kevés magnézium van a szervezetedben, és más megoldással orvosoltad a problémát, kérlek oszd meg velünk tapasztalataidat.