Napjainkban rengeteg embert foglalkoztat a klímaváltozás és a Föld megmentésének problémája. Mindannyian tudjuk, hogy nem egy mondvacsinált dologról van szó, hiszen pontosan tisztában vagyunk a túlnépesedéssel, a károsanyag-kibocsájtással, a kontrollálatlan hulladéktermeléssel, az erdőirtásokkal és még sorolhatnánk. Ma már elértük azt a szintet, hogy mindenkinek foglalkoznia kellene ezekkel a problémákkal, hisz nemcsak a saját, de utódaink jövőjéről is van szó. Szükség lenne a szigorításokra törvényi szinten is, valamint ösztönözni kellene a nagyvállalatokat a környezettudatos működésre. Emellett viszont, mi hétköznapi emberek is rengeteg apró dolgot eszközölhetünk, amellyel tehetünk Földünk jövőjéért.
A következő összeállításban néhány nagyon egyszerű és praktikus megoldást mutatunk a világ minden pontjáról arra, hogy menthetjük meg bolygónkat és az emberiség jövőjét.
Csehországban több üzletben is vannak olyan gépek, amelyekkel újra lehet tölteni a mosogatószeres vagy egyéb tisztítószeres flakonokat, ahelyett, hogy újat kellene venni belőle.
Újrahasznosított műanyagpalackokból készült pólók – Még a munkafolyamat lépéseit is megmutatják a vásárlóknak
2016 óta Franciaországban törvény tiltja szupermarketeknek, hogy kidobják a még ehető ételeket
Dániában van egy bolt, ahol rövid szavatossági idős és sérült csomagolású termékeket értékesítenek, 30-50 százalékkal olcsóbban. A profitot pedig jótékony célra ajánlják fel.
160 kilogram kidobásra váró étel – Ehelyett hajléktalanokat ellátó intézmények biztosítanak belőle étkezést a rászorulóknak
Japán – A KitKat papírra cserélte a műanyag csomagolást
Az Adidas évente tizenegy millió újrahasznosított cipőt gyárt. Mindegyik lábbelihez 11 PET palackot használnak fel.
A Velosophy nevű cég kerékpárokat gyárt használt Nespresso kapszulákból, amikből évente 56 millió darab landol a szemetesben.
Egy diáklány burgonyakeményítőből és vízből gyárt evőeszközöket
Vannak olyan szupermarketek, ahol papír vagy műanyag helyett banánlevelekbe csomagolják a termékeket
Újratöltheted saját vizespalackodat, ahelyett, hogy újat vennél
Szőlő műanyag helyett papírzacskóban
Egy moziban a maradék kukoricát elviszik a helyi gazdálkodásoknak
Matricák helyett lézerrel jelölik meg a zöldségeket és a gyümölcsöket
Belgium – Magadnak vághatod a szappant és a szilárd sampont flakonok nélkül
Egy finn startup, Sulapac forgácsból és ragasztóból készít kozmetikai termékek számára tároló dobozokat, amelyek strapabírók és könnyen lebomlanak.
Környezettudatos konfetti
Többször használatos textilzsákok az eldobható zacskók helyett
Egy munkahelyen Greta Thunberg-fotókkal ösztönzik a kollégákat, hogy ne használjanak annyi eldobható műanyagot.