KeződoldalEgyébEz a 17 önvédelmi tipp neked is segíthet egy utcai támadás során!

Ez a 17 önvédelmi tipp neked is segíthet egy utcai támadás során!

-

A mai világban számtalanszor lehet hallani, hogy utcai támadás történt, vagy éppen leütöttek valakit. Ilyen esetben kevesen tudják mi a teendő, és sokan valamilyen eszközhöz próbálnak nyúlni, hogy védjék magukat. Ez egyébként a lehet legrosszabb ötlet. Kicsit muszáj ilyenkor a támadó fejébe belelátni és megérteni az utcai harc lényeges pontjait. A legjobb egyébként ,- ha nem egy nyugodt környéken lakunk- ha beiratkozunk egy önvédelmi tanfolyamra. Ettől függetlenül megpróbáltuk összeszedni, mi a teendő, ha hasonló szituációba kerülünk.

 

1.

Próbáljunk mindig biztonságban maradni! Persze, a támadás helyszínét nem mi választjuk , de próbáljuk felmérni a területet, hogy minél kisebb sérüléssel tudjunk távozni. Ha a támadó fegyvert ránt, netán kést, minden esetben adjuk oda értékeinket, amit kér tőlünk, és ne akarjunk hősködni. Egyszerűbb a tárgyakat pótolni,mint egy emberi életet!

 

 

2.

Ezek azok a területek, amikkel a leginkább lehet hatástalanítani a támadót. Csípés,rúgás, harapás, karmolás,bármi, ami ezeken a területeken történik valamennyire kizökkentik tevékenységéből. Próbáljuk megragadni a torkát, vagy a szemét, ez annyira megfékezi az illetőt, hogy el tudjunk menekülni.

 

 

3.

Mindig próbáljuk az alacsonyabb testrészeket megrúgni: boka, térd, sípcsont, ha éppen egyenes lábbal áll a támadó. Ha magasabbra rúgunk, könnyen el lehet kapni a lábunkat. Ha közelben látunk vascsövet vagy bármi hasonló tárgyat, bevethetjük, és minden további harc nélkül el tudunk menekülni.

 

 

4.

Próbáljunk hátulról támadni. Valódi harcban ez nem a gyávaság jele. Próbáljunk oldalasan mozogni is. Ez a kettő mozgásfajta azért jó,mert viszonylag kiszámíthatlan, nem lát minket rendesen a támadó.

 

 

5.

Ha fejelünk,mindenképp próbáljuk az orrot, a szájat megcélozni. Ezek elég érzékeny területek, és főleg egy orrtörésnél szintén szerencsénk lehet, és el tudunk futni.

 

 

6.

A legjobb, ha tényleg részt veszünk pár órán, ami a küzdősportokkal foglalkozik. Itt megtanulhatunk pár nagyon fontos és hasznos szorítótechnikát, amivel simán tudjuk hatástalanítani az ellenfelünket. A legideálisabb, ha a földhöz tudjuk szorítani.

 

 

7.

Nagyon fontos, hogy ismerjük a környéket. Ha mégis ismeretlen terepre tévedünk, minden esetben próbáljuk felmérni a környezetet, a körülöttünk lévő dolgokat. Egy esetleg támadás esetén mi az,amit tudunk hasznosítani önmagunk védelmére.

 

 

8.

Próbáljuk megtartani a távolságot. Ha erre nem figyelünk, könnyen elkaphatnak minket. Érdemes ugrálni, szökkenni, kicsit megzavarni a támadót, így nagyobb esélyünk van önvédelmi eszközöket keresni.

 

 

9.

Próbáljuk törekedni saját életünk megvédésére, azzal, ha előhúzunk egy kést, sokkal inkább gerjesztjük a konfliktust, mintsem megoldjuk. Gyorsan nézzünk körbe, mi az amit jól jöhet. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de akár egy seprűnyél is hatalmas segítség.

 

 

10.

A támadás általában mindig váratlanul történik. Ha mégis megragadnak minket, a lehető legjobb minél szorosabban tartani ellenfelünk,mivel így nem tudja kinyitni a karjait, nem tud még nagyobb kárt okozni. Próbáljuk leszorítani a földre.

 

 

11.

Bár nehéz,de próbálj meg nyugodt maradni. Egyenletes levegőt venni. Ha nyugodtabb az ember, kisebb sérüleseket fog szerezni, ha pedig stresszes, izgatott, könnyebben ki is fárad, és ezt az ellenfél is látja.

 

 

12.

Fontos az egyensúly,minél inkább törekedjünk arra, hogy minimalizáljuk a földreesés lehetőségét. Álljunk vállszélességű terpeszben, rogyasztott lábakkal. Így csökkenthetjük a kilengés esélyét.

 

 

13.

A támadók általában mondvacsinált ügyekkel esnek nekünk. Pl. véleltlenül neki mentünk, vagy csúnyán néztük rájuk. Aki konfliktust akar, az fog is kezdeményezni. Ilyenkor érdemes elnézést kérni, együttműdökő magatartás mutatni. A bunyót mindig megelőzi egy ilyen kötekedés. A testtartásukon lehet már látni, hogy mi fog történni: közeledik, ökölbe van szorítva a keze, és eléggé zaklatott.

 

 

14.

Ha van rá lehetőségünk, akkor próbáljuk jól megvilágított helyekre terelni a támadókat, közben figyelni, hogy merre tudunk menekülni. Ha ez megvan, és el tudunk menekülni, érdemes keskeny utakat, utcákat használni, hogy ne tudjon elragadni. Több támadó esetén ez szinte esélytelen.

 

 

15.

Próbáljuk kiabálni, sikítani, segítséget kérni. Ez a legtöbb támadót kizökkenti, és pánikba esnek tőle. Ilyenkor sok támadó el is menekül, ha látja,hogy a segítségkiáltás ereményt ért el. Próbáljuk figyelni segítségkérés közben a járókelőket, ha látunk rendőrt,próbáljuk odafutni hozzá.

 

 

16.

Ha sikerrel járt a menekülés, egyből hívjuk a rendőrséget, és jelentsük a támadást. Ezután pedig, ha kell, forduljunk orvoshoz.

 

 

17.

Fontos, hogy megértsük az utcai harcok jelentőségét. Nem minden esetben kell felvennünk a harcot, van amikor jobban járunk, ha mepróbálunk elfutni, pláne ha az életünk forog kockán. Érdemes egyébként utána nézni a küzdősportoknak, az önvédelmi oktatásoknak, vagy hordjunk magunknál legális önvédelmi eszközöket.

 

Ezt is olvasd el